Image

Skåne Distrikt 2


Premedic bedriver på uppdrag av Region Skåne ambulansverksamhet i distrikt två, Skåne. Våra stationer är belägna i Eslöv, Hörby, Löddeköpinge, Lund, Sjöbo, Ystad och Skurup.

Verksamhetschef
Magnus Olsson
073-085 43 14
magnus.olsson@premedic.se

Medicinskt ansvarig
Johan Aspelund 
073-372 62 48
johan.aspelund@premedic.se

Verksamhetsutvecklare
Anna Ardevi
073-432 10 04
anna.ardevi@premedic.se

LUND
Glimmervägen 12 A
224 78 LUND
Driftchef: Beatrice Palmgren / Ida Linder
073-806 28 22 / 073-808 55 35
beatrice.palmgren@premedic.se / ida.linder@premedic.se

LÖDDEKÖPING
Kontorsvägen 17
246 43 LÖDDEKÖPINGE
Driftchef: Anna Ardevi
073-432 10 04
anna.ardevi@premedic.se

ESLÖV
Vikhemsvägen 9
241 38 ESLÖV
Driftchef: Renzo Vargas
073-084 92 54
renzo.vargas@premedic.se

HÖRBY
Medicingatan 2
242 31 HÖRBY
Driftchef: Renzo Vargas
073-084 92 54
renzo.vargas@premedic.se

YSTAD
Metallgatan 2
271 39 YSTAD
Driftchef: 
073-823 18 49
patrik.enehov@premedic.se

SKURUP
Spårgatan 9
274 30 SKURUP
Tf. driftchef: Lina Engman
073-595 10 45
lina.engman@premedic.se

SJÖBO
Björkvägen 1
275 31 SJÖBO
Driftchef: Magnus Lindbom
073-423 60 93
magnus.lindbom@premedic.se

Image